24.8.15

Yaşasın Tam Bağımsız Partisizler!


23 yaşına gelmişsin hala mı siyasi görüşün yok diyorlar? Siyasi görüşüm var. Siyasi bir partim yok Sırf kendim gibi düşünen Atatürk sevdalılarının toplanacağı kendini hiçbir kategoriye koymayan tüm insanların olduğu bağımsız bir parti kurma hayalim var. O zaman da partisiz muamelesi görmem. 

Hem de parti binasında hoppidi hoppidi eğleniriz. Kitap okur, film izleriz. Seçim zamanı halka kitaplar dağıtır, Afişlere harcayacağımız parayla ağaç diker bir orman yaparız. Seçim şarkımızı da sokaklarda müzik yapan sanatçılar halleder. Biz seçim mitinglerinde sokak sanatçılarımızın desteği ile meydanlarda halkımızla dans eder, halay çekeriz. 

Emekli maaşını ikiye katlamak yerine her ay insanlara kitap bağışı yaparız. Seçim konuşmalarımızı kalemini güzel kullanan yazarlarımız yapar. Afiş yerine resim yeteneği olan gençlerin yaptıkları resimleri asarız dört bir yana.. İnsanları severiz. Her ile bir kütüphane! bizim sloganımız olur. Bir de her üniversiteye kitap kafeleri açarız. Rize'den gelen mis gibi çaylarını içerken kitap sayfaları arasında kendini kaybeden bir gençlik olmaz mı?
 Miting yapacağız diyerek insanları toplarız halka açık sinema yapar eski filmleri izleriz.

Kemençesiyle, sazıyla, davuluyla, tüm illeri oynayarak gezeriz. Meydanlara bir ateş yakıp etrafında tarih konuşuruz.
 Seçim sonuçlarını patlamış mısır eşliğinde izleriz. Meclise girdiğimiz de vekillere en güzel şairlerden seçtiğimiz cümlelerle dokunuruz. 

Olmaz mı? Çok mu hayalperest oldum? 
Olur be neden olmasın. Güzel bir şeyler yapmak imkansız olamaz. Zor olabilir. Ama Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin peşinden gelen bir nesile zor kelimesi yavan kalır. 


8 yorum:

 1. Olur be neden olmasın.. :) hayali gerçekten güzel, keşke hayalde kalmasa..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel hayallerimiz 'keşke' kelimesine sığdırılıp kalırsa bir gün, bu da sanırım o kirli meclislerine hayallerimizin fazla temiz kalmasından olacak..

   Sil
 2. Üzerimizden miskinliği atarsak olur bence.:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyanmamak için sürekli alarmı erteliyoruz. Korkum bir gün uyandığımızda çok geç kaldığımızı görmemiz. Yine de bir umut uyandırmak için her daim bir anne kıvamında, dürtüklemekten vazgeçmemek en iyisi :))

   Sil
 3. Kuracağım kuracağım az kaldı..
  ATP ; At Parti
  Slogan biraz tanıdık; "Motorları maviliklere süreceğiz.."
  eşbaşganım olur musun
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sorunun cevabına hayır demem mümkün değil :)

   Sil
  2. anlaştık o zaman
   en yakın zamanda iletişime geçelim (:

   Sil